“جورج سوروس? پدر انقلاب هاي مخملي

آنچه با عنوان «انقلاب مخملي» شهرت يافت اولين بار در دوره ? هفته‌اي ?? نوامبر تا ?? دسامبر ???? در چکسلواکي آغاز شود و با وقوع تحولات مشابهي به شکل زنجيره‌اي در صربستان (دو مرحله ???? و ????)، گرجستان (????)، اوکراين (????) و قرقيزستان (????) ادامه يافت.

انقلابهايي که در گرجستان به نام رز سرخ، اوکراين با نام انقلاب نارنجي، قرقيزستان رز زرد معروف شد. حتي برخي رد پاي سوروس در آنچه به انقلاب سرو در لبنان نيز مشهور شد را نيز به نام او مي‌دانند.

مرد ?? ساله مجارستاني‌الاصل را کمتر کسي مي‌شناخت، انگار تولد او در بوداپست که از جمله اقمار اروپاي شرقي به حساب مي‌آمد از او مردي مأخوذ به حيا و سايه‌نشين تربيت کرده بود.

اما شهروند آمريکايي که به طور بين‌المللي در آستانه انتخابات رياست جمهوري سال ???? آمريکا شناخته شد هر چند نتوانست معادله آن انتخابات را به نفع خود به هم بزند اما گويا با انقلابهايي که در آن سوي دنيا در نزديکي‌هاي جايي که ?? آگوست ???? متولد شده بود به پا کرد شايد خواسته بود قدرت نظر و عملش را به حکومت ايالات متحده نشان دهد.

جورج سوروس از زماني شناخته شد که با مطرح کردن مدل شکوفايي- رکود اطمينانش به شکست جورج دبليو بوش در دور دوم انتخابات رياست جمهوري را نويد داد و مخالفتش با رئيس‌جمهور جنگ‌طلب آمريکا را نشان داد.

جورج سوروس که از ژوئن تا اکتبر ???? مشغول نوشتن کتاب رؤياي برتري آمريکايي بود پيام اصلي کتابش را اينگونه توصيف کرد: شکست دادن پرزيدنت بوش در انتخابات کافي نيست؛ ما بايد دکترين بوش را کنار بگذاريم و بينش روشن‌تري نسبت به نقش آمريکا در جهان را جايگزين آن سازيم. اگر دوران رياست جمهوري پريزيدنت جورج بوش يک اشتباه فاحش بود، ما بايد از آن درس بگيريم. جامعه باز با استفاده روش آزمون و خطا پيشرفت مي‌کند. وضعيت ناگواري که از آن رنج مي‌بريم بايد ما را براي دستيابي به سياست‌هاي سازنده‌تر و توأم با همکاري بيشتر هدايت کند.
قرباني نازيسم، دشمن کمونيسم

" />
free vector
رفتن به نوارابزار